Bank Spółdzielczy. Świat bankowości spółdzielczej 4/594, X-XII 2019

Bank Spółdzielczy. Świat bankowości spółdzielczej 4/594, X-XII 2019

  • Numer wydania: 4/594, X-XII 2019
  • Rok wydania: 2019
  • Stron: 82
  • Format: A4
  • Wydanie: e-book
  • ISBN: ISSN 0208-7553
  • Cena: 00,00 PLN
Opis:

Na koniec roku, mamy tu wszystko

Kończymy rok z uśmiechem zadowolenia. Powiedzieć, że ten rok był dla sektora banków spółdzielczych
udany, to nic nie powiedzieć. W Bankach Spółdzielczych SGB mamy wszystkie rodzaje mobilnych płatności.
W redakcji magazynu „Bank Spółdzielczy” nazywamy je „Zestawem na piątkę”. Mamy BLIKA, Google Pay, Apple Paya, Garmin Pay i Fitbit Pay.
Sukcesem było „Mobilne przyspieszenie”, któremu poświęciliśmy poprzedni numer „Banku Spółdzielczego”. O szczegółowych efektach kampanii napiszemy w następnym numerze. Dziś ocenia je przewodniczący Rady Nadzorczej SGB-Banku SA, Sławomir Flissikowski, odnosząc się do faktu, że staliśmy się liderami w płatnościach mobilnych:
– To ogromny sukces Zarządu – mówi w rozmowie z magazynem przewodniczący Rady – ale również efekt ogromnego zaangażowania i pracy zespołów specjalistów SGB-Banku, którzy wykonali tytaniczną pracę w bardzo skondensowanej przestrzeni czasowej. Wynik tej pracy to skok technologiczny w nową digitalną rzeczywistość dla klientów banków spółdzielczych SGB (…).Takich rozwiązań nam potrzeba, aby bez jakichkolwiek kompleksów konkurować na dzisiejszym rynku finansowym. Do roli pracowników w zmianach zachodzących w bankowości spółdzielczej nawiązuje również Ewelina Pałubicka, członkini Rady Zrzeszenia i prezes Zarządu Żuławskiego Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Gdańskim. Jej zdaniem, personel banków spółdzielczych ma dziś kluczowe znaczenie w procesie przekształceń technologicznych i organizacyjnych:
– Nadal ogromnie liczy się odpowiedzialność i zaangażowanie. Szacunek do partnerów i klientów. Wiele innych cech można w sobie wykształcić dzięki odpowiedniemu poziomowi szkoleń, ale bez poczucia odpowiedzialności i poczucia sprawstwa w tym, co robię, sukces będzie niewielki. Nie widzę spektakularnych
sukcesów u ludzi, którzy robią coś odtąd-dotąd i nic więcej ich nie obchodzi. Myślę, że pracownicy są wręcz najważniejsi. Jeśli będą wiedzieli, że pracują w firmie, która potrafi zatroszczyć się o nich, sami skutecznie zaopiekują się klientami. (…) Wiele firm stosuje teraz przeróżne metody zwiększania efektywności i jednocześnie przyjemności z pracy. Pojawiają się pokoje drzemek i relaksu, strefy dla matek z dziećmi,
nienormowany czas pracy rozłożony na roczne lub kilkuletnie cykle, jest wielkie oprzyrządowanie relacji firm z pracownikami – wszystko po to, by wykształcić nowy typ personelu, który będzie swoją pracę po prostu lubił, a razem z nią lubił swoich klientów.  W tym kontekście warto też zwrócić uwagę na ciekawe
wypowiedzi Aleksandry Szymankiewicz, dyrektor Departamentu Rachunkowo-Sprawozdawczego w SGB-Banku oraz Anny Jaszczak – szefowej HR w naszym Banku. Obie dotyczą akcji „Jestem dumna z pracy w Banku Spółdzielczym”, zainicjowanej przez portal BS.Net.pl. O kulturze organizacyjnej firmy oraz roli menagerów w inspirowaniu pracowników pisze Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku.
Wśród wiodących tematów tego wydania „Banku Spółdzielczego” warto również polecić prognozy Tadeusza
Woszczyńskiego z Hitachi Europe, który wprost zapowiada, że „fintechy nie zastąpią banków”. Polecam też artykuły Roberta Azembskiego o obronie przed hakerami i jego relację z konferencji w Jachrance. Mam nadzieję, że Czytelników zainteresuje subiektywne podsumowanie roku w Spółdzielczej Grupie Bankowej i analiza najlepszych praktyk w ramach promocji „Mamy tu wszystko”. To ostatni w 2019 roku numer naszego magazynu. Przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem pragnę złożyć w imieniu Redakcji wszystkim naszym Czytelnikom życzenia wszelkiej pomyślności i zadowolenia ze świętowania w rodzinnym gronie. Oby nadchodzący rok był dla nas wszystkich jeszcze lepszy i dawał jeszcze więcej powodów do satysfakcji. Obyśmy zawsze mieli pod dostatkiem szczęścia, pogody ducha, spokoju i dobrego zdrowia.

Roman Szewczyk
redaktor naczelny

Informacje dodatkowe:

Magazyn bezpłatny, publikowany tylko w formacie PDF.

Dystrybucja plików jest realizowana poprzez:

Intranet SGB
Stronę główną SGB-Banku:

www.sgb.pl/grupa-sgb/magazyn-bank-spoldzielczy/

Stronę główną BODiE:

www.bodie.pl/szkolenia/bodie-extra/wydawnictwo/ksiazki
www.bodie.pl/do-pobrania

*
BANK SPÓŁDZIELCZY
Adres Redakcji: ul. Mielżyńskiego 20, 61-725 Poznań, M.: +48 505 459 471,
E.: redakcjabs@bodie.pl
Reklama: M.: +48 505 459 471,
E.: reklama@bodie.pl
Wydawca:
Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Sp. z o.o.
ul. Mielżyńskiego 20, 61-725 Poznań, M.: +48 505 459 471, F.: 61 42 37 107, E.: wydawnictwo@bodie.pl
Na zlecenie SGB-Banku SA

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamówionych. Zastrzega sobie prawo do redakcyjnego opracowania tekstów, skracania oraz zmiany tytułów. Rozpowszechnianie materiałów redakcyjnych w formie papierowej i elektronicznej bez zgody Wydawcy zabronione.

powrót do listy produktów
This is the header within my first dialog

This is my first paragraph.

Click Here ×
This is the header within my second dialog

This is my second paragraph.

×